Sports

Διπλό και πρωτιά για τον ΑΟΝΣ Μίλων, έκανε το 19/19 ο ΑΟ Μυκόνου


Συντάχθηκε από Άρης Κατσίδης στις . Καταχωρήθηκε στο Γ’ Εθνική

Διαβάστε για όλα όσα έγιναν στους αγώνες της Κυριακής (3/4), για την Γ΄Εθνική Ανδρών.



Αναλυτικά:


Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, λίγο πριν το φινάλε της αγωνιστικής περιόδου. Αναλυτικά:


1ος Όμιλος – 17η αγωνιστική


Αποτελέσματα


Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 87-61


ΣΚ Καλαμάτα-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 75-66              


Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΓΣ Εργοτέλης 64-57     


ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΑΟ Γλαύκος 86-70   


ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 72-74 (β΄ παρ.)


Αναλυτικά οι αγώνες


Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΓΣ Εργοτέλης 64-57     


Δεκάλεπτα: 15-13, 30-29, 48-46, 64-57


Διαιτητές: Ρίζος, Μπαβέλας


Ήφαιστος Αχιλλέας (Φιλίππου, Γιούπης): Γιαννούτσος  5(1), Μανωλόπουλος, Κεφαλάς 21(2), Γκόβας 18(4), Καραγιάννης 2, Οικονομόπουλος, Χριστόπουλος 9, Ντούλες, Τσεκλένης, Ιατρόπουλος 5(1), Τσονακίδης 2, Βεργανελάκης 2.


Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος, Αθανασιάδης 5(1), Μανιάλης 4, Κουμάκης, Γιαννακόπουλος 8, Χαμηλάκης 2, Καραλής 9(2), Μαχαιριανάκης 11(1), Γουμενάκης 4, Μπουμπάρης 14, Κουμάκης.


ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 72-74 (β΄παρ.)


Δεκάλεπτα: 24-8, 33-29, 43-49, 54-54 (κ.α.), 62-62 (α΄ παρ.), 72-74


Δρομείς (Αλικάκος): Παπαπέτρου, Κόκκορης 3(1), Λαύρος, Ζαχαριάς, Μαντίκος 18(2), Καλαμπόγιας, Μπαλλής 31(3), Σπυράκος 2, Αγγουράς 4, Σακελλαράκος, Σταματόπουλος 12(2), Καρλής 2.


Σφήκα (Νιπεργιάλης): Πέππας, Νοέας 19(1), Θεοδωρόπουλος 11(3), Μπουγάς, Δασκαλόπουλος 19(4), Κιουρτζίδης 19, Σαμαράς 3(1), Μπεκρής 3.


Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 87-61


Δεκάλεπτα: 16-11, 38-27, 64-38, 87-61


Διαιτητές: Κούλης Χ., Μαρτινάκος


Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 16(2), Σπυριδωνίδης 2, Τριπολίδης, Κατωπόδης 4, Νικολάου 8, Τζίμης 18(3), Γιοβάς 6(2), Τσουλέας 9(1), Βανδώρος 2, Λυμπερέας 6, Μπαρδάκας 4, Κούτρας 12.


Δίωνας (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος, Κλεφτάκης, Οικονόμου 17, Καμαρινός 20(4), Τσαγισβίλι 5, Καραγιαννίδης 3(1), Γιαννόπουλος 4, Πολιτόπουλος 12.


ΣΚ Καλαμάτα-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 75-66              


Δεκάλεπτα: 28-22, 45-41, 60-59, 75-66


Διαιτητές: Γεράνιος, Κοτσίρης


Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλλου 12(2), Πετρίδης, Μπούσι 16(4), Πέζος 2, Πολίτης 2, Σαλάι 5(1), Περρωτής 12, Παναγόπουλος, Μαυροειδής 8, Φραγγέας, Νάκης 7(1), Μπάκας 11.


Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Μπόζιτς 9(1), Καράβας 1, Μαρουλάκης 5(1), Χατζηδημητρίου 7(1), Δερμιτζάκης 24(2), Γιακιάι , Σκλήβας 5, Μιροσάβιτς 3(1), Μήτσου 12(4).


ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΑΟ Γλαύκος 86-70   


Δεκάλεπτα: 28-17, 50-33, 65-52, 86-70


Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Πλέγας


Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 15(1), Βουρνάς 2, Βάλαης 2, Γιαννικόπουλος 6, Κωνσταντούλας, Θανόπουλος 13(2), Παπαβασιλοπουλος 4, Μαναβόπουλος 22(1), Καλλής 12(2), Πουλάκης, Γοργότσης 8, Λαμπρόπουλος 2. Γλαύκος (Γκοργκόλης, Πολίτης): Καραπιπέρης, Τσακίρης 9(1), Διαμαντόπουλος 11(1), Αγγελόπουλος, Ροκανάς 15(1), Σπύρου 5(1), Παρασκευόπουλος 5, Πελίγκος 14, Παλλαδινός 4(1), Σιδάς 4, Σταμίρης 3.


Βαθμολογία


1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 32 (15-2)


2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 28 (12-4)


3. ΓΣ Εργοτέλης 28 (11-6)


4. ΣΚ Καλαμάτα 27 (10-7)


5. Παναχαϊκή ΓΕ 25 (8-9)


6. ΑΣΣ Αμαλιάδας 23 (7-9)


7. ΑΟ Γλαύκος 22 (6-10)


8. ΣΔΥ Τρίπολης 22 (5-12)


9. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 22 (5-12)


10. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 20 (4-12) 


Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)


ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-Παναχαϊκή ΓΕ          


ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΣΚ Καλαμάτα      


ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ


ΓΣ Εργοτέλης-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών


ΑΟ Γλαύκος-ΣΔΥ Τρίπολης


2ος Όμιλος – 17η αγωνιστική


Αποτελέσματα


ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός ΑΣ 87-92       


ΑΕ Πικερμίου-ΑΟΦ Πορφύρας 71-83     


Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 62-61         


ΑΟ Δάφνης-ΑΟΝΣ Μίλων 69-75


Ρεπό: ΦΟ Βροντάδου


Αναλυτικά οι αγώνες


Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 62-61         


Δεκάλεπτα: 17-13, 33-34, 47-52, 62-61


Διαιτητές: Ζιώγας, Παπαδόπουλος Χρ.


ΒΑΟΛ (Βουλίκας): Σαμιώτης 3(1), Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 16(1), Πορτελάνος, Ζαχαρίας, Τσουρής 9(1), Κουιμτζής, Τρόβας5(1), Ουλουσίδης 2, Μαλούκος 17, Σπάρταλης 2.


Ικαρος (Βλάχος): Πρωτούδης 5(1), Παπαδιονυσίου 9(1) Μιχαλόγλου 7(1), Σκάνδαλος 1, Καραμπάτσος 6(2), Μαλτέτσιος 6, Τσαγκαράκης 5(1), Συγγούνας 13, Φίλλιπου 9(1).


ΑΕ Πικερμίου-ΑΟΦ Πορφύρας 71-83


Δεκάλεπτα: 16-27, 40-47, 50-68, 71-83


Διαιτητές: Κούλης Κ., Λαζόγκα


Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος, Φωτόπουλος): Στραφιώτης 3, Κούσουλας 9, Βογιατζής 7, Μελάς 16(1), Ταφίλη 10(2), Κουκουλάς 13, Μαλέρδος 13.


Πορφύρας (Λειβάδης): Γεωργούλης 19(1), Μπάρδας 14(2), Γουρδομιχάλης 4, Καδηγιαννόπουλος 5(1), Γκαϊντάσοβ 15(1), Ταγάρης 10, Κυριακόπουλος 3(1), Καπατσούλιας 5(1), Παπαδόπουλος 8(2).


ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός ΑΣ 87-92


Διαιτητές: Ροδίτης, Πουλάκης


Δεκάλεπτα: 19-17, 44-43, 60-71, 87-92


Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Γκίκας, Λεμπέσης 5(1), Νικόπουλος 23(6), Μιχάλης 11(2), Παπαϊωάννου , Μαρκομιχάλης 13, Μαράντος 12, Γκίνης 3 (1),  Σιδέρης 20(1). Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Παπανικολάου, Πανταζής 9, Στεφάνου 20(4), Γκρινιάρης 23(4), Τσιριμώκος 6(2), Γκιζόγιαννης Σ. 20(1), Κιαπέκος 14(1).


Βαθμολογία


1. ΑΟΝΣ Μίλων 28 (13-2)


2. ΑΟ Δάφνης 26 (11-4)


3. Βούρειος ΑΟΛ 25 (10-5)


4. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 24 (10-4)


5. ΓΣ Κορωπίου 21 (6-9)


6. ΑΟΦ Πορφύρας 21 (6-9)


7. ΑΕ Πικερμίου 20 (6-8)


8. ΦΟ Βροντάδου 18 (3-12)


9. Τελεθριακός ΑΣ 18 (2-14)


Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)


ΑΟΝΣ Μίλων-ΓΣ Κορωπίου         


ΦΟ Βροντάδου-ΑΕ Πικερμίου   


ΑΟΦ Πορφύρας-Βούρειος ΑΟΛ


ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΟ Δάφνης


Ρεπό: Τελεθριακός


3ος Όμιλος – 21η αγωνιστική


Αποτελέσματα


ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Ερμιονίδας 70-86             


ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Πεύκης 65-66             


ΑΟ Μυκόνου- ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 83-55


ΚΑΠ-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 86-84              


ΑΕ Δικαίου Κω- ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων (ματαιώθηκε, 20-0)


Ρεπό: ΑΣ Πέρα


Αναλυτικά οι αγώνες


ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Πεύκης 65-66             


Δεκάλεπτα: 15-17, 30-33, 51-47, 65-66


Διαιτητές: Αυγερινός, Ροδόπουλος


Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αθανασιάδης 3, Κονδύλης 10(2), Πασχαλίδης, Ανδρουλάκης 2, Δημητριάδης 12, Αμπελάς, Φρίμας, Δεμέναγας 6(1), Παπαδόπουλος, Λάτσης 11(1), Παππάς, Φωτόπουλος 21(3).


Πεύκη (Κτιστάκης, Γράβαλος, Αλεξιάδης): Λέζος 2, Τσακίρης 12(2), Αποστολίδης 9, Κορκοσούρας 8(1), Καραδολάμης 11(2), Πατσαντζόπουλος, Φιλιππόπουλος 8, Τσούπρος , Παπανικολόπουλος 16, Υφαντής, Μουάτσος, Ζουρμπάκης.


ΑΟ Μυκόνου- ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 83-55


Δεκάλεπτα: 19-11, 35-26, 59-33, 83-55


Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Κουλουμπαρίτσης


Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Ονάσογλου 7(1), Τσάμης 24(1), Μακρής 8, Μάρτζος 8(2), Καράμπουλας 15(2), Τσιάρας 9, Παπαθανασίου 2, Κατσαρέας 6, Αγγελακόπους 2, Στάνκοβιτς, Καραμανλής, Σαχάς.


Ελευθερία (Σίμος): Κρεμαστούλης 10(3), Παπαγεωργίου 6(3), Δέλλιος, Γιαμπάνης 8, Βασιλόπουλος 3(1), Κιούσης 2, Πετράς 9(3), Κολοφώτης, Κατσόγιαννης 10, Παλουκάκος 4.


Βαθμολογία


1. ΑΟ Μυκόνου 38 (19-0)


2. ΑΟ Πεύκης 37 (18-1)


3. ΚΑΠ 34 (15-4)


4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 30 (11-8)


5. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 28 (9-10) 


6. ΑΕ Δικαίου Κω 27 (8-11)


7. ΑΟΚ Χαλάνδρι 27 (8-11)


8. ΑΟ Ερμιονίδας 27 (8-11)


9. ΑΣ Πέρα 26 (7-12)


10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 21 (1-19)


11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 20 (1-18)


Τελευταία αγωνιστική (22η, 10/4)


ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου      


ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟΚ Χαλάνδρι


ΑΟ Πεύκης-ΑΟ Μυκόνου


ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΚΑΠ


Ρεπό:  ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου


4ος Όμιλος – 17η αγωνιστική


Αποτελέσματα


ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Σοφάδων 71-77


ΓΣ Αγριάς-Σπάρτακος Ιωαννίνων  51-74


Νίκαια Λάρισας-ΑΟ Τρίκαλα  57-67


ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας 79-68


Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώνας 63-68


Αναλυτικά οι αγώνες


Νίκαια Λάρισας-ΑΟ Τρίκαλα 57-67


Δεκάλεπτα: 18-15, 30-29, 43-48, 57-67


Διαιτητές: Δολγύρας, Μπουγλός Π.


Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Μουράτης 6(1), Νταφός 9(1),  Καραγιάννης, Χήρας 10(2), Πασχάλης 14, Φιλιππόπουλος 14, Μπλιάτζας 4(1).


Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 17, Γκάντιας 5(1), Τσιτσάνης 4, Αργύρης 15(2), Αγαπίου, Μαρτζέλης 9(3), Τζιαννής 17, Μερίτσης, Αθανασόπουλος, Φέτσης.


ΓΣ Αγριάς-Σπάρτακος Ιωαννίνων 51-74


Δεκάλεπτα: 2-19, 22-45, 40-58, 51-74


Διαιτητές: Καρακώστας, Αγραφιώτης Β.


Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης 3(1), Αρχοντής, Καραμανλής 9(1), Σακκάς, Σταυροθεόδωρος 2, Διγενής 14(2), Κοϊτσάνος 4, Φιλίππου 2, Ρόσσιος 2, Αμπάρης 8, Σκαμαγκάς 5(1), Χαρχαρής 2 


Σπάρτακος (Ρήγγας, Καΐκας): Νταβουλτζόπουλος 5, Κολότσιος 5(1), Αναγνωστάκης 13(3), Καστανιώτης 13, Ιωακειμίδης 9(1), Λαμπρόπουλος 4, Αγγελόπουλος 9(3), Θώδης 6, Κύρκος 4, Πρεμέτης 4, Βαράκας, Δήμος 2.


Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώνας 63-68


Δεκάλεπτα: 8-15, 27-35, 47-55, 63-68


Διαιτητές: Καμήτσος, Κωστής


Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 8(2), Μπάρης, Οικονομίδης, Πάντας, Βασιλείου, Σταύρου 2, Ροντογιάννης 12(2), Κακιούζης 17(1), Χρήστου 7(1), Δάσκαλος 6, Πάνου 12.


Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 6(2), Γιώτης 23(1), Μπιζιάκης, Καραγιάννης 5(1), Τσιούλκας 11, Κατσώνας, Βλησσαρούδης, Γκιουλέκας 21(3), Αποστολάκης, Καράτζιος, Παλάσκας, Μπεχλιβάνος 2.


ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας 79-68


Δεκάλεπτα: 24-14, 38-36, 58-54, 79-68


Διαιτητές: Παπαγερίδης, Τοπαλίδης


Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 19(5), Μυλωνάς 6, Μαμούρας, Παπούλιας 11,  Καρπέτης, Ξηρομερίσιος, Πολίτης 23(5), Νάκος, Κανατούλας 1, Τσαβές 3, Τάσσος 5, Βαλαμούτης 11(1). Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης 4, Λιάπης 13, Αντωνόπουλος, Κουμπούρας 12(1), Μεϊντάνης 2, Χρυσοσπάθης, Πελεκούδας 10, Χαντζόπουλος 12(4), Καλλίλας, Κονταλάτος 13(1).


Βαθμολογία


1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 33 (16-1)


2. ΓΣ Αλμυρού  31 (14-3)


3. ΑΟ Τρίκαλα 30 (13-4) 


4. ΓΣ Σοφάδων  30 (13-4)


5. Αμπελώνας 25 (8-9)  


6. ΓΣ Αγριάς 23 (6-11)      


7. Αχέρων Καναλακίου 23 (6-11)  


8. Νίκαια Λάρισας  21 (4-13)      


9. Αναγέννηση Λαμίας 20 (3-14) 


10. ΓΕ Αγρινίου 19 (2-15)       


Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)


ΓΣ Σοφάδων-ΓΣ Αγριάς


Αναγέννηση Λαμίας-Αχέρων Καναλακίου


ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Αλμυρού


Σπάρτακος Ιωαννίνων-Νίκαια Λάρισας


Αμπελώνας-ΓΕ Αγρινίου  


5ος Όμιλος – 17η αγωνιστική


Αποτελέσματα


Ικαροι Γιαννιτσών-ΑΟΚ Βέροιας 61-69


Ανατόλια-Ναύαρχος Βότσης 87-81


ΦΟ Αριδαίας-Γαλάζιοι 80-77


Αριστοτέλης Φλώρινας-ΔΕΚΑ 85-92


Αετοί Βέροιας-ΑΣ Καστοριάς 68-85


Αναλυτικά οι αγώνες


Αετοί Βέροιας-ΑΣ Καστοριάς 68-85


Δεκάλεπτα: 13-21, 34-36, 50-57, 68-85


Διαιτητές: Νέδογλου, Ράπτης


Αετοί (Τυριακίδης) : Λιόλιος 9(1), Γαβριηλίδης, Ζαμπάκας, Γκανάς, Λαζαρίδης 5(1), Λέφας 6, Τσακαλέρης 22(1), Γκίτκος, Μαυρίδης 15(2), Τσιόγκας 11, Μπουζίκας.


Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 21, Μπέγας 10(2), Παπαμαργαρίτης 11(1), Βλάχος 11(2), Κωστάρας, Τερσενίδης 14(2), Πιπερόπουλος, Καλαϊτζίδης, Παπαγεωργίου 2, Παντελίδης 8, Παπαδημητρίου 7(1).


Ικαροι Γιαννιτσών-ΑΟΚ Βέροιας 61-69


Δεκάλεπτα 21-23, 32-32, 42-48, 61-69


Διαιτητές: Διαμαντής, Βίνης


Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Σανκαρέ 4, Καραχαρίδης, Σπόντης,


Ελευθεριάδης 9, Μποϊδάνης 4, Σαμαράς 20(4), Παουλεάνου 7, Οκλαλιώτης, Χαριστός, Παπαδόπουλος 13(1), Μαρκίδης 4.


ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας):  Τσαχουρίδης, Κογκας, Μέλλιος 16(2), Κοτσαμπάσης 5(1), Κοχλιαρίδης 27(6), Κασαμπαλής 11, Ζάννος, Τριχόπουλος, Χαραλαμπιδης 10(1).


Ανατόλια-Ναύαρχος Βότσης 87-81


Δεκάλεπτα: 16-23, 41-33, 57-56, 87-81


Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Αθανασιάδης Βλ. 


Ανατόλια (Ηλιάδης): Τζουβάρας 14(1), Κογκαλίδης 10(3), Ιατρίδης 12, Βελισσαρίου 23(6), Χρυσανθάκης Χ., Τασούδης, Μακαντάσης, Ντολόπουλος 2, Καρανώτας Τ. 14, Χρυσανθάκης Θ. 12(1).


Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης, Παπαδόπουλος, Καραγιαννάκης 3, Δεμερτζής 25(3), Αποστολίδης 20, Σιώπης 2, Καναράς 8(2), Αγριόπουλος, Καρανώτας Σ. 3, Γιαννακίδης 20(5).


Αριστοτέλης Φλώρινας-ΔΕΚΑ  85-92


Δεκάλεπτα 28-21, 47-43, 69-67, 85-92


Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηκώστας


Αριστοτέλης (Παπαδόπουλος): Τσιόγκας 16, Τσίρμπας 8(2), Ματούλας, Ντρίζα Ε., Παπαδόπουλος, Δούκας, Πεταλωτής 20(1), Ντρίζα Τ., Τασιούδης 7(1), Καραποστόλου 28(3), Κωστούλας 6.


ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 17(2),  Πούντος, Τσιροπούλης Ι. 9, Τσιροπούλης Μ. 6, Ιωαννίδης, Πατρίκης, Παλαμίδας, Σαμοντούροβ 39(2), Καλατζής 3(1), Καλαποθαράκος 4, Καρυώτης 4, Λιοτόπουλος 10(2).


ΦΟ Αριδαίας-Γαλάζιοι 80-77


Δεκάλεπτα: 24-19, 46-38, 58-56, 80-77


Διαιτητές: Λυγούρας, Αναστασιάδης Π.


Αριδαία (Ροδάς): Γιώρτσιος 8(2), Καραμπέκης 15(1), Πυδαράκης 8, Θωμαΐδης 28, Κανονίδης, Γκαβέζος 21(3), Αμπάρης.


Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Μπάρδας 31, Χριστιάνος 2, Μεσκούρης 2, Μούτσιος 8(1), Παγώνης 6, Καμπούρης 7, Μίχος 9(2), Αϊμέκε 2, Τζίμας, Γιανναράς 10(2), Ασβεστόπουλος.


Βαθμολογία


1. ΔΕΚΑ 33 (16-1)      


2. Ναύαρχος Βότσης 30 (13-4)


3. ΑΣ Καστοριάς 27 (10-7)   


4. Αριστοτέλης Φλώρινας 27 (10-7)      


5. ΦΟ Αριδαίας 25 (8-9)


6. Αετοί Βέροιας 25 (8-9)


7. ΑΟΚ Βέροιας 24 (7-10) 


8. Ανατόλια  24 (7-10)      


9. Γαλάζιοι 20 (3-14)


10. Ικαροι Γιαννιτσών 20 (3-14)      


Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)


ΑΟΚ Βέροιας-Ανατόλια


ΔΕΚΑ-Αετοί Βέροιας


Γαλάζιοι-Αριστοτέλης Φλώρινας


Ναύαρχος Βότσης-ΦΟ Αριδαίας


ΑΣ Καστοριάς-Ικαροι Γιαννιτσών


6ος Όμιλος – 17η αγωνιστική


Αποτελέσματα


Σταυρούπολη-ΚΑΟ Δράμας 80-64


Αρίων Ξάνθης-ΒΑΟ 77-57


Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς 78-72 (παρ.)


Ιωνικός Ιωνίας-Ζέφυρος 84-55


ΑΟ Γαλάτιστας-Ασπίδα Ξάνθης 63-75


Αναλυτικά οι αγώνες


Αρίων Ξάνθης-ΒΑΟ 77-57


Δεκάλεπτα: 20-25, 44-34, 58-44, 77-57


Διαιτητές: Ντούρας, Καντζουριδης


Αρίων (Θερμός, Παπαδόπουλος): Γρούδος 18(2), Θεοδωρίδης 6, Μπουτσακτσί 16, Σαββουλίδης 13(4), Καρανικολίδης, Τσίτσος 1, Κλωνάρας, Χριστοφορίδης 4, Πενλίδης 4, Ζαμπάκης 15(3).


ΒΑΟ (Νάκος): Ταζόπουλος Κ. 3, Βούκα 12(2), Παντολέων, Γαλατσόπουλος 11(1), Μαγής 4, Ζαχαρίας 13(3), Πιτσινέλης, Εξίογλου 2, Αμανατίδης 8, Νάκος 2, Παπαποστόλου, Καλαϊτζίδης 2.


ΑΟ Γαλάτιστας-Ασπίδα Ξάνθης 63-75


Δεκάλεπτα: 17-19, 27-30, 38-54, 63-75


Διαιτητές: Κωνής, Κλεπουσνιώτου


Γαλάτιστας (Παπαδόπουλος): Καφαντάρης 2, Ανετούδης, Καλπαξίδης 8, Πομάκης 4, Κουλαξής 3, Καζλάρης 3(1), Δέτσικας 6, Κωνσταντάς, Σιούλας , Μυλωνάς 2, Αμπατζίδης 16(3), Νουκάρης 19(2).


Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 6(1), Παπαδάκης 16(2), Στουρνάρας 14(3), Καρανικολίδης, Σαλεπτσής 8(2), Παπανικολάου 4, Λυμπεράκης 2, Κουτσογιάννης 12(1), Παναγιωτόπουλος 3(1), Μπουραζάνης, Κάλφας 3, Ρούμογλου 8.  


Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς 78-72 (παρ.)


Δεκάλεπτα: 16-15, 31-24, 41-39, 62-62(κ.α.), 78-72


Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Αναστασιάδης Γ.


Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Τερζίδης, Παπαπασχάλης 1, Ριζόπουλος 11(2), Στεάι 2, Μαλακόπουλος, Ντίτσιος 4, Μανδράς, Τζιβεριώτης, Μουρατίδης 7, Δημητρόπουλος 7(1), Καραγιώργος 21, Τραπεζάνογλου 25(3).


Απόλλων (Κασικτσόγλου): Γκαντίδης Θ. 9(3), Βουτσινάς, Μπαγκντασαριάν 2, Πολυμένης 18(2), Λαγός 16(2), Μπακογλίδης, Νησιώτης 6, Παπαδόπουλος, Πανούδης 10, Γκαντίδης Μ. 11.   


Σταυρούπολη-ΚΑΟ Δράμας 80-64


Δεκάλεπτα: 31-17, 42-32, 58-44, 80-64


Διαιτητές: Ταρενίδης, Κατωτικίδης


Σταυρούπολη (Αμοιρίδης-Κολογοσίδης):Μάρκου 11(2),  Φωτιάδης 6(2), Χατζημιχαηλίδης 10(2), Κουντουρατζόγλου 24(3), Δασκαλόπουλος 11, Καδής, Ταμπάρης , Κακαρούδης 15(1),Καρακαλίδης, Τσιμπής 3(1).


ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαιτάνης, Σιταρίδης, Στυλίδης 19(2), Γαϊτανίδης 3, Γρηγοριάδης 8(1), Κουμλέλης 15, Μπόζης 15(2), Χαρισμίδης 2, Μούκας 2.


Ιωνικός Ιωνίας-Ζέφυρος 84-55


Δεκάλεπτα: 20-7, 30-23, 54-40, 84-55


Διαιτητές: Μιχέλης Θ., Μιχέλη Ευ.


Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Γουλτίδης): Παπάς 5(1), Σαρακατσάνος 17(5), Αγγελόπουλος 5, Παναγιώτου, Ματενίδης 10(2), Λόγυρος 9(3), Κοτζακιουλάφης 4, Σκουλαριώτης 12(3), Βαϊράμης 5(1), Φασουλάς, Περιστεράκης 8, Ζωγράφος 10.


Ζέφυρος (Δεμερτζής): Γκοτζαμανίδης 21(1), Ζόγκου 3(1), Σιόβας 2, Κώνστας 8(2), Ζάγκας 15(5), Τσάμογλου 6, Στρατίδης.      


Βαθμολογία


1. Σταυρούπολη 32 (15-2)    


2. Ιωνικός Ιωνίας  31 (14-3)  


3. ΚΑΟ Δράμας 30 (13-4)      


4. Αρίων Ξάνθης 27 (10-7)      


5. Ασπίδα Ξάνθης 27 (10-7)      


6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 24 (7-10)


7. ΑΟ Γαλάτιστας  24 (7-10)     


8. Απόλλων Καλαμαριάς 23 (6-11)      


9. ΒΑΟ 20 (3-14)     


10. Ζέφυρος 17 (0-17)      


Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)


ΚΑΟ Δράμας-Αρίων Ξάνθης


Ζέφυρος-ΑΟ Γαλάτιστας


Απόλλων Καλαμαριάς-Ιωνικός Ιωνίας


ΒΑΟ-Ελπίδα Αμπελοκήπων


Ασπίδα Ξάνθης-Σταυρούπολη


 






Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.